Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisLatest imagesRegistruotisPrisijungti

 

 Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...

Go down 
3 posters
AutoriusPranešimas
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin
Raimondas Rozenbergas


Pranešimų skaičius : 1024
Reputation : 142
Join date : 2008-10-09
Age : 52
Miestas : Mažeikiai

Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Empty
RašytiTemos pavadinimas: Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...   Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Icon_minitimeŠt. 03 07, 2009 9:18 am

1. Formuluotė/nuostata turi būti teigiama, o ne priešingai, t.y. turi atspindėti būtent tai ko Jūs norite, o ne priešingai (pavizdžiui <<mesti rūkyti>>, tai jau yra neigiama formuluotė/nuostata)

- ko aš noriu? (kam asmeniškai man visa tai reikalinga?)
- ką aš noriu pakeisti šią akimirką? (kam asmeniškai man visa tai reikalinga?)
- kokio rezultato aš noriu pasiekti? (kam asmeniškai man visa tai reikalinga?)
- ko aš noriu pasiekti? (kam asmeniškai man visa tai reikalinga?)
- ką norėčiau daryti kitaip? (kam asmeniškai man visa tai reikalinga?)
- ką aš norėčiau daryti? (kam asmeniškai man visa tai reikalinga?)
- ar aš įsivaizduoju rezultatą? (kam asmeniškai man tas rezultatas reikalingas?)
- būtent kokį rezultatą aš įsivaizduoju? (kam asmeniškai man tas rezultatas reikalingas?)

Jei Jūs negalite atsakyti į klausimą skliausteliuose, tai reiškia, kad tai ką numatėte nėra tikslas, o geriausiu atvėju yra tik tarpinė užduotis siekiant kažkokio (kokio?) tikslo. Jei Jūs negalite atsakyti į klausimą skliausteliose dėl tos priežasties, kad Jūsų netenkina formuluotė/nuostata, „asmeniškai man“ tai reiškia, kad tai irgi negali būti Jūsų tikslu (kam Jums reikalingas svetimas tikslas?)

2. Suformuluoti/numatyti konkrėčiai tikslų rezultatą (kokiose gyvenimo situacijos Jūs norėtumėte tai turėti, o kokiose – ne) susiekite savo tikslą su kontekstu.

- kur mane gali nuvesti numatytas rezultatas?
- kokiomis aplinkybėmis šio rezultato pasiekimas atneš man naudą?
- kokiomis aplinkybėmis aš pasinaudosiu šiuo rezultatu?
- kada man gali kilti noras pasinaudoti šiuo rezultatu?
- koks tinkamiausias metas tam įvykti?
- kiek ilgai norėčiau naudotis gautu rezultatu?
- kokia geriausia vieta tam įvykti?
- ar aš to noriu betkokiuose santykiuose ir betkokiomis aplinkybėmis?
- su kuo norėčiau būti kai tai įvyks?
- kokiomis aplinkybėmis numatytasis rezultatas duos man naudos?
- ar yra dar kokių aplinkybiu, kuriomis numatytasis rezultatas duos man naudos?
- ar aš noriu, kad jis pasireikštų visada ir visose gyvenimo sferose?
- kokiomis aplinkybėmis tai taps nepriimtina?


3. Tiksliai apibudinkite savo tikslą sensorinėse kategorijose, formuluodami rezultatą, kurį galima pajausti ir suvokti visais jutimo organais (ką Jūs norėtumėte jausti tose situacijose vietoje to ką jautėte anksčiau...)

- kaip aš suprasiu, kad jau pasiekiau savo tikslo?
- kokiu būdu tai pasireikš?
- ką aš pamatysiu, išgirsiu ir pajusiu kada pasieksiu savo tikslą?
- ar tai suteikia man malonumą?
- ką pamatys, išgirs ir pajaus mane supantys žmonės kai aš pasieksiu savo tikslą?



4. Rezultatas turi būti pasiekiamas asmeninėmis Jūsų pastangomis ir nepriklausyti nuo kitų žmonių.

- ką aš padarysiu, kad pasiekčiau šitą tikslą?
- ar anksčiau man pavykdavo pasiekti kažko panašaus? ( t.y. ar Jūs pakankamai motyvuotas)
- ar yra ir/ar pasireiškia panašumai tarp šio atvejo ir praeities įvykių?
- ar gali kas sutrukdyti man pasiekti savo tikslą?
- ar aš pats galėsiu įvykdyti visus reikalingus pokyčius?
- ar rezultato pasiekimas priklauso tik nuo manęs, ar dar nuo kažko?
- kur konkrečiai gali pasireikšti mano asmeninė įtaka galutiniam rezultatui?
- iki kokio laipsnio aš įtakoju rezultato siekimą?
- ką aš galiu padaryti šią akimirką?

5. Rezultatas turi būti pasiekiamas per konkretų (pageidautina ne ilgesnį kaip triejų mėnesių) laikotarpį (ilgesnius laikotarpius būtina dalinti į mažesnius, su konkrečiu tarpiniu rezultatu kiekvienam mažesniam laikotarpiui) Blaiviai vertinkite savo tikslo pasiekimo pasekmes.

- kas nutiks, kada aš pasieksiu savo tikslą? (ką aš gausiu/įgysiu?)
- kas nenutiks kai aš pasieksiu savo tikslą? (ką aš prarasiu?)
- kas nutiks jei aš nepasieksiu savo tikslo? (kodėl man šis rezultatas svarbus?)
- kas nenutiks jeigu aš nepasieksiu savo tikslo? (koks šalutinis pasamonės poveikis gali trukdyti man pasiekti svo tikslo?)

6. Užsibrėžkite/rinkitės tokius tikslus, kurie yra verti to, kad Jūs jų siektumėte ir yra aktualūs dabar, o ne buvo praeityje ar bus aktualūs kažkada ateityje.

- ar vertas rezultatas tų pastangų, kurias turėsiu įdėti, kad gaučiau jį?
- kaip šio rezultato pasiekimas gali man padėti kituose gyvenimo aspektuose?
- ar tai atves prie kitų tikslų atsiradimo?
- ar šis rezultatas įrodys, kad Jūs verti pačio geriausio šiame gyvenime?

7. Numatant tikslą sesijos metu, rezultatas turi būti formuluojamas esamajame laike (nuostatos turi patvirtinti tai, kad Jūs būtent šiuo laiku atitinkate tam, ką tvirtinate savo nuostatose.) kadangi adresuojamas dešiniajam smegenų pusrutuliui, kuriame nėra (kaip funcijos) sampratos praeitis ir ateitis, o yra tik <<dabar ir čia>>. Rezultatas turi būti suformuluotas <<esu>>, <<turiu>> terminais, o ne <<norėti>> (Jūs norite turėti ar norėti?), <<daryti>> ( Nevalia nurodinėti Dievui, kaip Jis turi įvykdyti Jūsų prašymą, Jis tai žino geriau už Jus :mnb: )

Ne visada iškart galima atsakyti į visus parašytus klausimus, bet visada būtina juos užduoti sau kaskart kai mastote apie naują tikslą.
Neužsiciklinkite į šiuos klausimus ir atsakymų į juos ieškojime, kad neišeitumėtė iš įpatingos būsenos.
Galbūt kažkokie idomūs atsakymai ar net nušvitimai aplankys Jus sesijos metu.
Padėkokite savo pasamonei ir duokite sau užduotį prisiminti ir užsirašyti šią mintį pasibaigus sesijai. Todėl visada prieš sesiją pasirūpinkite, kad šalia turėtumėte užrašų knygutę ir rašiklį.
Dar viena svarbi savihipnozės taisyklė- geriau džiaugsminga ir šventiška rezultato laukimo būsena, negu abejonėmis kapstytis savyje <<veikia,... neveikia>>, tai būtų tas pats kaip, kad Jūs pasėjate grūdą ir kasdien iškasinėjate jį tam, kad pažiūrėti kaip jis auga...
Reikia tiesiog ieškoti mažiausių teigiamų pokyčių savyje (ir džiaugtis jais) palaikančių Jūsų darbo efektyvumą. Yra dar vienas labai svarbus aspektas dirbant su tikslais. Reikalas tas, kad pernelyg didelis susikoncentravimas (įsitraukimas) į kažkokį tikslą yra viena didžiausiu kliūčių siekiant jo. Todėl aš patarčiau susipažinti (kad rastumėte sau tinkamą) su tokiomis sistemomis kaip:
Симорон (Симорон из первых рук (Петра Бурлана), Сам себе волшебник (Гурангова и Долохова)) и Трансерфинг Реальности (Вадима Зеланда). Там как раз эту проблему удается обойти. Еще появилась, наконец, в русском переводе книга по Седона методу: Вышла она только что, тираж небольшой. Вы можете заказать ее в интернет-магазине [You must be registered and logged in to see this link.] или поискать в книжных магазинах Двоскин Г. Метод Седоны; пер. с англ. Е.А. Бакушева. - Мн.: "Попури", 2006. - 416 с. Рекомендую!
Теперь на Кубе (в моей редакции) [You must be registered and logged in to see this link.]


Tai buvo A.Patrušėvo rekomendacijos dėl savihipnozės (taikoma audio praktikoje Provodnik), tačiau aš manau, kad šiomis rekomendacijomis pravartu naudotis ir neįeinat į įpatingas būsenas, o tiesiog kaskart kai iškeliate sau kažkokį tikslą ar/ir siekiate konkretaus rezultato...

Pastaba: tai yra vertimas iš rusų kalbos ir jis nėra tikslus, t.y. šiek tiek "perfiltruotas" per mano pasaulėžiurą ir supratimą... :cool:
Jei kažkas netaip skaykite, o ypač idomu butu išgirsti Edmundo nuomonę, nes kiek supratau jis turi patirties šioje srityje...


Paskutinį kartą redagavo Gabrielius, Pir. 03 09, 2009 6:22 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
http://www.frype.lt/raimissudraugais
Gambis

Gambis


Pranešimų skaičius : 110
Reputation : 9
Join date : 2008-11-28
Age : 37
Miestas : Klaipėda

Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...   Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Icon_minitimeŠt. 03 07, 2009 4:49 pm

Labai dėkui, Gabrieliau! :good:
Atgal į viršų Go down
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...   Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Icon_minitimePir. 03 09, 2009 8:56 am

Atrodo, labai bauginančiai :pale: ir daug info, bet ji reikalinga, jeigu nori būti savo norų pildytoju.
Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin
Raimondas Rozenbergas


Pranešimų skaičius : 1024
Reputation : 142
Join date : 2008-10-09
Age : 52
Miestas : Mažeikiai

Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...   Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Icon_minitimePir. 03 09, 2009 9:02 am

Nemi rašo:
Atrodo, labai bauginančiai :pale: ir daug info, bet ji reikalinga, jeigu nori būti savo norų pildytoju.

Jug TS kai pradėjai skaityti irgi atrodė bauginančiai neįmanomu dalyku, bet dabar sunkiai įsivaizduoji gyvenimą be jo... Ši realybė inertiška, viskas iš lėto, palengva... O žinios tam, kad nenusigrybauti nuo kelio į takėlį...
Atgal į viršų Go down
http://www.frype.lt/raimissudraugais
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...   Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Icon_minitimePir. 03 09, 2009 9:20 am

Komentarą parašiau, nes daugeliui, su kuriais kalbėjausi, visokios taisyklės labai keistai atrodo, ypač tokiuose dalykuose kaip norų pildymas. Susidūri su stereotipais kiekvienam žingsnyje, ir keisti įsitikinimus sunku, todėl ir noriu pasakyti, kad taisyklės ir tvarka turi būti ir yra visur, netgi magijoj :super:
Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin
Raimondas Rozenbergas


Pranešimų skaičius : 1024
Reputation : 142
Join date : 2008-10-09
Age : 52
Miestas : Mažeikiai

Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...   Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Icon_minitimePir. 03 09, 2009 6:55 pm

Konkrečiai šiuo atvėju, tai nėra kžkokios griežtos taisyklės, kurių privalu laikytis visą gyvenimą, greičiau tai pakankamai geras ir patikimas vadovas protui, kol šis išmoks klausytis ryto žvaigždžių, todėl ir verčiau iš rusų, kad man pasirodė jog visą tai galima taikyti kasdien ir mokytis klausyti...
Bet visiškai su tavim sutinku Nemi, - tvarka turi būti :labas:
Atgal į viršų Go down
http://www.frype.lt/raimissudraugais
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...   Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Icon_minitimeAntr. 03 10, 2009 7:47 am

:labas: Šaunuolis, kad išvertei ir įdėjai čia. :super:
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...   Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai... Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Savihipnozė, autotreningas ir panašūs dalykėliai...
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: Diskusijos :: Bendros temos-
Pereiti į: