Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
rodiklisLatest imagesRegistruotisPrisijungti

 

 Žinau ar esu įsitikinęs?

Go down 
+3
Raimondas Rozenbergas
Sartorius
Neringa M.
7 posters
Pereiti prie : 1, 2, 3  Next
AutoriusPranešimas
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeTr. 09 23, 2009 7:17 am

Citata :
Nemi, o kuo skiriasi "zinojimas" nuo "isitikinimo"?
Man regis tai tas pats, nebent tu kazka daugiau zinai
Papasakok.

Aš dar tik bandau su Jūsų ir savo pagalba išsiaiškinti yra skirtumas ar ne :sunny: Žinau ar esu įsitikinęs? 780723

Žodynas sako, kad "Žinoti" reiškia: suprasti, išmanyti, susigaudyti, patirti, pajusti, būti patyrusiam, pajutusiam, turėti galvoje; turėti žinių, nusimanyti, manytis, verstis savo nuožiūra ir t.t.
Žodžio "įsitikinimas" apibūdinimo net nėra, bet radau "tikinti": tvirtinti, teigti, labai pamėgti ką, įtikėti, norėti ko, paveikti, kad persigalvotų, įtikinti, garantuoti, laiduoti ir t.t.

Galbūt, tai svarbu ir reikšminga tik man, bet pasidalinsiu :oops: :lol: Žinoti - reiškia turėti asmeninę patirtį, būti pajautusiam, išjautusiam, bet tai dar nebūtinai turi tapti įsitikinimu. O įsitikinimas, mano galva, yra mintis, kurią esi pats primaitinęs savo energija tiek, kad jis tampa tavo elgesio norma. Na, tu pats "tvirtai" tiki, kad tai ir tik tai yra tiesa. Be įsitikinimų gyventi žmogus - asmenybė negali, tik galima vienus įsitikinimus pakeisti kitais, naujais, kurie esamu gyvenimo momentu tau pačiam padeda...
Atgal į viršų Go down
Sartorius

Sartorius


Pranešimų skaičius : 77
Reputation : 37
Join date : 2009-08-02

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeTr. 09 23, 2009 9:27 pm

Idomiai tu cia pasukai, as stengiuosi numesti visus isitikinimus i sali, nes jie formuoja ne mano asmentybe (kas mano sampratoje = ego) o kauke. Kuo stipresni zmogaus isitikinimai, tuo toliau jis yra nuo tiesos, tuo ribotesnis ir primityvesnis jo pasaulis (IMHO).
Zinojimas, isvis man nesuprantama savoka.
Prisiminkime, kad ir sena budistu pasaka apie tris akluosius kuriu vienas paciupinejo dramblio uodega, kitas koja, o trecias straubli. Pirmasis pasake, kad dramblys tai virve, antrasis, kad medis, o treciasis - gyvate.
Visi jie zinojo apie ka kalba ir buvo isitikine savo tiesa...
Atgal į viršų Go down
https://www.youtube.com/watch?v=JYT6TsLFwcM
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 7:14 am

Aš galvoju, kad žmogaus asmenybė yra netikras ego, o jame oi kiek galima visko atrasti Žinau ar esu įsitikinęs? 780723 Žinau ar esu įsitikinęs? 940505. Ir kodėl kaukė negali būti asmenybės dalis?
Sartoriau, ir kaip, pastangos nusimesti visus įsitikinimus, atsiperka? O kas užpildo atsiradusia erdvę?
O aš nesuprantu kodėl žinojimui daug kas prikabina tarsi minuso ženklą. Jeigu mūsų "žinojimas" yra mūsų asmeninė patirtis (budistų pasaka tai irgi patvirtina), tai kodėl tai reikėtų neigti ir atmesti, juk būtent per tokią prizę mes ir pažįstam pasaulį. Man tikrai neteko sutikti žmonių, kurie, bet kurioje situacijoje, nesivadovautų savo asmenine patirtimi arba, bent jau, nesiremtų svetima. Ir kas galėtų iš mūsų sąžiningai prisipažinti, kad sugeba per akimirką įžvelgti besąlyginę visumą, be žinojimo ir be įsitikinimų?

Citata :
Visi jie zinojo apie ka kalba ir buvo isitikine savo tiesa...
Geras, gavosi tarsi šūkis, juk būtent taip kasdien ir elgiamės :bigrin: :sunnys:
Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin
Raimondas Rozenbergas


Pranešimų skaičius : 1024
Reputation : 142
Join date : 2008-10-09
Age : 52
Miestas : Mažeikiai

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 8:39 am

Nemi rašo:
Aš galvoju, kad žmogaus asmenybė yra netikras ego, o jame oi kiek galima visko atrasti Žinau ar esu įsitikinęs? 780723 Žinau ar esu įsitikinęs? 940505. Ir kodėl kaukė negali būti asmenybės dalis?
Sartoriau, ir kaip, pastangos nusimesti visus įsitikinimus, atsiperka? O kas užpildo atsiradusia erdvę?

Ego yra netikra (nesileisiu į smulkmenas tik konstatuoju faktą) Asmenybė ir asmenybės kaukės yra neatskiriama ego dalis primesta visuomenės ir visuomenėje priimtų elgesio normų....

O aš nesuprantu kodėl žinojimui daug kas prikabina tarsi minuso ženklą. Jeigu mūsų "žinojimas" yra mūsų asmeninė patirtis (budistų pasaka tai irgi patvirtina), tai kodėl tai reikėtų neigti ir atmesti, juk būtent per tokią prizę mes ir pažįstam pasaulį. Man tikrai neteko sutikti žmonių, kurie, bet kurioje situacijoje, nesivadovautų savo asmenine patirtimi arba, bent jau, nesiremtų svetima. Ir kas galėtų iš mūsų sąžiningai prisipažinti, kad sugeba per akimirką įžvelgti besąlyginę visumą, be žinojimo ir be įsitikinimų?

Pats žinojimas nėra blogai, bet esmė kitur, ar tu įsitikinęs, kad žinai ar išties žinai, o gal tik nori, kad tai būtų taip. Jei tau užkrito obuolys ant galvos, tai yra žinojimas įgytas per asmeninę patirti "Obuolys gali nukristi ant galvos, aš tai žinau", jei tu matei, kad kitam jis nukrito ant galvos, tai žinojimas įgytas per kito patirtį ir vėl "Obuolys gali nukristi ant galvos, aš tai žinau". Jei tu perskaitei internete apie TS knygas ir surinkai išorinius faktus, kad tai lyg ir veikia, vėliau perskaitai pati/pats visas tas knygas, tu gavai žinias, kurias patikrinusi/es "ant savo kailio" įsitikini, kad jos patikimos ir veikia, tada tu jau žinai, kad įgitas žinias pilnai gali naudoti savo kasdieniniame gyvenime...(žinojimas paremtas faktais, kitų bei asmenine patirtimi) Kai tik tu pradedi naudoti visa tai kasdien, gyventi tuo, tai jau nebėra nei, žinios, nei žinojimas, nei įsitikinimai...

Citata :
Visi jie zinojo apie ka kalba ir buvo isitikine savo tiesa...
Geras, gavosi tarsi šūkis, juk būtent taip kasdien ir elgiamės :bigrin: :sunnys:

Seni "nuvalkioti" bet nemažiau spalvingi pasakojimai...
Ar galite nuo gimimo aklam žmogui įrodyti, kad egzistuoja šviesa? Galbūt... gal jo protas ir pamėgins kažką sumodeliuoti iš Jūsų pasakojimų, bet ar tai bus tikra?
Ar gali niekada medaus neragavęs žmogus parašyti disertaciją apie medų? Geičiausiai gali, tik vėlgi, ar tai bus tikra?
Atgal į viršų Go down
http://www.frype.lt/raimissudraugais
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 9:48 am

Citata :
...(žinojimas paremtas faktais, kitų bei asmenine patirtimi) Kai tik tu pradedi naudoti visa tai kasdien, gyventi tuo, tai jau nebėra nei, žinios, nei žinojimas, nei įsitikinimai...
Tuomet prasideda čia ir dabar praktika :cheers:, bet tai, kad prie jos priėjai yra prisidėjęs tiek netikras ego, tiek asmeninės ir svetimos patirtys, už viską jausti dėkingumą irgi neprasta praktika.
Citata :
Ar galite nuo gimimo aklam žmogui įrodyti, kad egzistuoja šviesa? Galbūt... gal jo protas ir pamėgins kažką sumodeliuoti iš Jūsų pasakojimų, bet ar tai bus tikra?
Ar gali niekada medaus neragavęs žmogus parašyti disertaciją apie medų? Geičiausiai gali, tik vėlgi, ar tai bus tikra?
Variantų erdvė siūlo begales atsakymų į kiekvieną iš užduotų klausimų, tai ar verta menkinti protą vien už tai, kad jis yra mūsų tarnas, kuris padeda kaupti mums savo patirtį?
Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin
Raimondas Rozenbergas


Pranešimų skaičius : 1024
Reputation : 142
Join date : 2008-10-09
Age : 52
Miestas : Mažeikiai

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 1:01 pm

Kada protas dirba kaip tarnas, patirtis iš esmės nereikalingas, nes tu gyveni Čia ir Dabar, tačiau kada protas patampa "viršininku" tada prasideda *debesų ir muilo burbulų pūtimas... Tiek debesys, tiek burbulai labai gražūs ir sąliginai tikroviški, tik labai jau trumpalaikiai ir kada jie dingsta, protui iš to kyla labai daug ir labai "sudetingų problemų" (pvz. kaip sukurti laikui atsparesnius debesisi ir muilo burbulus)

*Sakydamas debesys ir muilo burbulai turiu galvoje, praeities ir ateities iliuzijų kurimą, ego, visuomenės suformuotos asmenybės su visomis jos kaukėmis, stereotipais ir t.t. ir dėl to kilusių situacijų bei reakcijų į tas situacijas pavertimą problemomis....
Atgal į viršų Go down
http://www.frype.lt/raimissudraugais
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 6:26 pm

Raimondai, ačiū, už mintis ir už diskusiją.
Tik, įtariu, man pačiai iki nuolatinio, pastovaus buvimo čia ir dabar, dar ilgai tarnaus protas, todėl aš linkus su juo sutarti :heartz: ir savo patirties nemenkinti, o kaupti :bok: . Toks mano pasirinkimas šiai dienai :sunnys:
Atgal į viršų Go down
Raimondas Rozenbergas
Admin
Admin
Raimondas Rozenbergas


Pranešimų skaičius : 1024
Reputation : 142
Join date : 2008-10-09
Age : 52
Miestas : Mažeikiai

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 7:59 pm

Nemi rašo:
Raimondai, ačiū, už mintis ir už diskusiją.
Tik, įtariu, man pačiai iki nuolatinio, pastovaus buvimo čia ir dabar, dar ilgai tarnaus protas, todėl aš linkus su juo sutarti :heartz: ir savo patirties nemenkinti, o kaupti :bok: . Toks mano pasirinkimas šiai dienai :sunnys:

Svarbiausiai, kad tavo pasirinkimas.... :sunnys:
Atgal į viršų Go down
http://www.frype.lt/raimissudraugais
Sartorius

Sartorius


Pranešimų skaičius : 77
Reputation : 37
Join date : 2009-08-02

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 8:42 pm

Nemi rašo:
... todėl aš linkus su juo sutarti :heartz: ir savo patirties nemenkinti, o kaupti :bok: . Toks mano pasirinkimas šiai dienai :sunnys:

Tebunie kaip sakai Žinau ar esu įsitikinęs? 899303

O dabar apie save...
Patirtis yra beprasmis dalykas, ji is esmes daugiau trugdo nei padeda.
Patirtis daznai riboja, saugo nuo pavoju, negandu, sukretimu ir visa tai vyksta pasamoneje (islikimo mechanizmas uzkoduotas kaulo smegenyse/genuose), zmogus net nesuvokia, kad kaip robotas veikia pagal savo patirties programa.
Pvz.: Karta, gavo i galva zmogutis nuo placiapecio skusto vyruko ir psio, uzprogramuotas, kiekviena karta sutikdamas plika placiapeti prides i kelnes.
Arba: Paliko zmoguti mylimoji (melynake, rudaplauke), isejo su draugu - ales! Kaskart matydamas jam patinkancia rudaplauke net nesiartins - sita isduos.
Visa tai gal ir buvo naudinga, kol begiojome po dziungles ir slapstemes nuo plesriu zveriu.
Bet dabar, tai musu Golgota.

Mes (homo sapiens) esame savo patirties (arba atminties banko) vergai ir nelabai tesugebam gyventi sia ir dabar, mus nuolat traukia atgal musu praeitis - patirtis.

P.S. "Atminties banko" (aka "patirties") savoka ir itaka kasdieniniam gyvenimui placiai isvystyta R.Hubbard'o knygose.
Atgal į viršų Go down
https://www.youtube.com/watch?v=JYT6TsLFwcM
Romeo
Admin
Admin
Romeo


Pranešimų skaičius : 513
Reputation : 136
Join date : 2009-01-28
Age : 46
Miestas : Kaunas

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 10:43 pm

Sartorius rašo:
Arba: Paliko zmoguti mylimoji (melynake, rudaplauke), isejo su draugu - ales! Kaskart matydamas jam patinkancia rudaplauke net nesiartins - sita isduos.

Hm... O va aš beveik džiaugiuosi tokiom gyvenimo pamokom - žinoma, tai užblokuoja norą žodžiais įvardinti savo jausmus, ale „Aš Tave myliu!“ ar „Aš noriu kad būtum vien Mano“ (nes ne kartą ir ne du po tokių žodžių buvo gauta per nosį Žinau ar esu įsitikinęs? 899303 ), niu bet tuo pačiu išmokstama mylėti tyliai, veiksmais o ne žodžiais, ir apskritai į žmogų pradedi žiūrėti ne kaip į mėsos gabalą savo egoizmo skylėms lopyti, o kaip į kažką, kieno gyvenimą savo pastangomis gali padaryti dar gražesniu Žinau ar esu įsitikinęs? 899303 T.y. visi tie sukretimai gali veikti dvejopai - arba Tu gavęs pamoką (ir ne vieną kartą) tikrai užsiblokoji nuo tolimesnių tos pačios klaidos kartojimo pradedamas ignoruoti galimybę vystytis tokio pat tipo situacijoms, arba visgi pasakai sau „Aha, taip negalima, reiškias galima kažkaip kitaip“. T.y. patirtis, kaip pamokos, aukso verta, bet panaudoti mes ją galime dvejopai - arba su žala sau, arba su nauda sau, tad ignoruoti jos apskritai nereikėtų Žinau ar esu įsitikinęs? 899303
Atgal į viršų Go down
http://www.romeo.lt
Tokia

Tokia


Pranešimų skaičius : 67
Reputation : 28
Join date : 2009-07-01
Age : 46
Miestas : Klaipėda

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 11:21 pm

.. niu bet tuo pačiu išmokstama mylėti tyliai, veiksmais o ne žodžiais, ir apskritai į žmogų pradedi žiūrėti ne kaip į mėsos gabalą savo egoizmo skylėms lopyti, o kaip į kažką, kieno gyvenimą savo pastangomis gali padaryti dar gražesniu Žinau ar esu įsitikinęs? 899303


Tai jau tebūnie aš Tokia, kokia esu....ir te trenkia į jį perkūnas, kam tai nepatinka :mock: .....bet turiu tai padaryti.....
......Romeo, ar tu vedęs..... :vink:

:vala6: :vala6: :vala6:
Atgal į viršų Go down
Tokia

Tokia


Pranešimų skaičius : 67
Reputation : 28
Join date : 2009-07-01
Age : 46
Miestas : Klaipėda

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 11:27 pm

:vala: :vala: :vala:

priimkit tai, kaip transerfingo perdozavimą :wacko: :wacko: :wacko:
Čia Romeo, aš tik pokštauju.... :good:
Atgal į viršų Go down
Romeo
Admin
Admin
Romeo


Pranešimų skaičius : 513
Reputation : 136
Join date : 2009-01-28
Age : 46
Miestas : Kaunas

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 11:28 pm

Tokia rašo:
......Romeo, ar tu vedęs..... :vink: :vala6: :vala6: :vala6:

[You must be registered and logged in to see this link.] Žinau ar esu įsitikinęs? 899303
Atgal į viršų Go down
http://www.romeo.lt
Tokia

Tokia


Pranešimų skaičius : 67
Reputation : 28
Join date : 2009-07-01
Age : 46
Miestas : Klaipėda

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 11:34 pm

ot gražu....jauną merginą į raudonį varai.... :uhuu:
Atgal į viršų Go down
Romeo
Admin
Admin
Romeo


Pranešimų skaičius : 513
Reputation : 136
Join date : 2009-01-28
Age : 46
Miestas : Kaunas

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeKv. 09 24, 2009 11:35 pm

Netyčia Žinau ar esu įsitikinęs? 899303
Atgal į viršų Go down
http://www.romeo.lt
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 9:00 am

Citata :
gali veikti dvejopai - arba Tu gavęs pamoką (ir ne vieną kartą) tikrai užsiblokoji nuo tolimesnių tos pačios klaidos kartojimo pradedamas ignoruoti galimybę vystytis tokio pat tipo situacijoms, arba visgi pasakai sau „Aha, taip negalima, reiškias galima kažkaip kitaip“. T.y. patirtis, kaip pamokos, aukso verta, bet panaudoti mes ją galime dvejopai - arba su žala sau, arba su nauda sau, tad ignoruoti jos apskritai nereikėtų
Būtent !!! Juk tik nuo mūsų pačių požiūrio priklauso ką mes darom ir kaip mes elgiamės su savo patirtim, įsitikinimais, žiniomis ir gyvenimu...bet šitie dalykai (nors jų galima (tai irgi pasirinkimas) nevertini, įgnoruoji, menkini) egzistuoja - yra, tai kodėl nenaudoti jų su nauda sau?

Raimondai, Sartoriau , o ar tik ne perteklinį potencialą kuriat šitaip vertindami ir ar tai tik ne eilinis įsitikinimas, kuriuo vadovaujatės? Žinau ar esu įsitikinęs? 940505
Atgal į viršų Go down
vinetoo

vinetoo


Pranešimų skaičius : 48
Reputation : 9
Join date : 2009-08-27
Age : 44
Miestas : Klaipėda

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 10:09 am

romeo rašo:

Hm... O va aš beveik džiaugiuosi tokiom gyvenimo pamokom - žinoma, tai užblokuoja norą žodžiais įvardinti savo jausmus, ale „Aš Tave myliu!“ ar „Aš noriu kad būtum vien Mano“ (nes ne kartą ir ne du po tokių žodžių buvo gauta per nosį Žinau ar esu įsitikinęs? 899303 ), niu bet tuo pačiu išmokstama mylėti tyliai, veiksmais o ne žodžiais, ir apskritai į žmogų pradedi žiūrėti ne kaip į mėsos gabalą savo egoizmo skylėms lopyti, o kaip į kažką, kieno gyvenimą savo pastangomis gali padaryti dar gražesniu Žinau ar esu įsitikinęs? 899303 T.y. visi tie sukretimai gali veikti dvejopai - arba Tu gavęs pamoką (ir ne vieną kartą) tikrai užsiblokoji nuo tolimesnių tos pačios klaidos kartojimo pradedamas ignoruoti galimybę vystytis tokio pat tipo situacijoms, arba visgi pasakai sau „Aha, taip negalima, reiškias galima kažkaip kitaip“. T.y. patirtis, kaip pamokos, aukso verta, bet panaudoti mes ją galime dvejopai - arba su žala sau, arba su nauda sau, tad ignoruoti jos apskritai nereikėtų Žinau ar esu įsitikinęs? 899303

toks pastebėjimas būtų, kad žodžių užblokavimas, kad ir romeo minėtų, turi naudingą potekstę, kuri gimsta iš patirties, nes mes labai daug žodžių paleidžiam automatiškai, tik tam kad jie būtų pasakyti ir tikėdamiesi, kad jie sukurs ilgalaikį efektą, o kartais net ir to nesitikėdami...., bet kaip žinom ilgalaikį efektą sukuria tik neigiami žodžiai. Tiek mes, tiek didžioji dalis aplinkinių į teigiamus žodžius beveik nereaguoja, arba reakcija būna trumpalaikė ir taip pat automatiška. O tai apei ką sako romeo, kad išmoksti žmogų vertinti "....ne kaip mėsos gabalą........" yra pats tikriausias ketinimas duoti Žinau ar esu įsitikinęs? 940505

o kas liečia pačią temą apie žinojimą ir įsitikinimą, beskaitydamas pastebėjau, kad sutinku su kiekvienu iš jūsų. Kiekvienas įsivaizduoja savaip šiuos dalykus, toks jausmas kad etikete ta pati, bet kiekvienas pagal save, savo suvokimo prizme apibūdina tą, jei galima taip sakyti, reiškinį. Taigi jūs visi esate teisūs, tačiau nei su vienu iš jūsų aš nesutinku :blum1:
Atgal į viršų Go down
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 10:23 am

Citata :
bet kaip žinom ilgalaikį efektą sukuria tik neigiami žodžiai. Tiek mes, tiek didžioji dalis aplinkinių į teigiamus žodžius beveik nereaguoja, arba reakcija būna trumpalaikė ir taip pat automatiška.

Destruktyvus įsitikinimas, primestas kažkieno iš šalies ir juo nesąmoningai vadojaujasi vinetoo. Mano patirtis rodo visai ką kitą :sunny:

Citata :
Kiekvienas įsivaizduoja savaip šiuos dalykus, toks jausmas kad etikete ta pati, bet kiekvienas pagal save, savo suvokimo prizme apibūdina tą, jei galima taip sakyti, reiškinį.

Tai žinoma, kad taip, juk į pasaulį mes žiūrim tik pro savo akis, visą info perleisdami per savo suvokimo filtrus ar prizę, kito mums ir neduota :sunnys:

Citata :
Taigi jūs visi esate teisūs, tačiau nei su vienu iš jūsų aš nesutinku

Puiku, kad apmąstei ir priėjai tokios išvados, jei ne ši tema, gal to ir nebūtum padaręs :oops: :P
Atgal į viršų Go down
Romeo
Admin
Admin
Romeo


Pranešimų skaičius : 513
Reputation : 136
Join date : 2009-01-28
Age : 46
Miestas : Kaunas

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 10:36 am

vinetoo rašo:
Taigi jūs visi esate teisūs, tačiau nei su vienu iš jūsų aš nesutinku :blum1:

Ir labai teisingai darai - TS ir kiti mokymai nėra kažkokios tiesos, tai tik bendro pobūdžio pamąstymai, vienus kurių gali priimti, kitus atmęsti, ir skirti jie ne tam, kad priimtum tai kaip LR konstituciją, o kad pastumėti Tave į savo individualios pasaulėžiūros kūrimą, t.y. tiesa yra viena - kiekvienas turim atrast savo kelią į dvasinį tobulėjimą, kitų praminti keliai niekur neveda Žinau ar esu įsitikinęs? 899303
Atgal į viršų Go down
http://www.romeo.lt
vinetoo

vinetoo


Pranešimų skaičius : 48
Reputation : 9
Join date : 2009-08-27
Age : 44
Miestas : Klaipėda

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 11:09 am

nemi, o kaip tu paaiškintum, kai tarp žmonių įvyksta konfliktinė situacija, visados atsimenama, tik tai kas įvyko blogiausia, tiek žodžiai tiek veiksmai, o kai pabandai parodyti, kad teigiamų dalykų buvo daug daugiau, tai visiškai neturi reikšmės, nes žmogui neigiamybės daug giliau įstrigusios.

aš dar pastebėjau, kad visi mokymai kalba apie tą patį tik kitais žodžiais, gal kaikurie sukoncentruoja labiau dėmesį į tam tikras gyvenimiškas dalis, kiti apima daug platesni spektrą, bet iš esmės visi šneka apie tą patį, va čia ir atsiranda mūsų galimybė rinktis kas kam yra priimtinesnis. Aš kaip pagrindą pasirinkau TS, ir aplink šitą prizmę lipdau savo akiratį susipažidamas su kitais mokymais. Tieks E.Tolle, tiek Abrahamo mokymas, tiek D.Čopra (neatsimenu kaip originaliai rašosi), tiek tas pats Bronikovas, kuris šneka pagrindinai apie energetika, tiek kiti, visi jie man papildo tam tikras TS dalis, ir leidžia suvokti plačiau. Toks mano pasirinkimas, gal kiti viską konstruos ant Abrahamo, Silvos ar Kastanedos, tai yra visiškai nesvarbu, tai yra kiekvieno pasirinkimo ir supratimo laisvė......, man įdomiaus dalykas yra tai, kad viskas yra taspats, o kartu tai šiek tiek ir baugina....
Atgal į viršų Go down
vinetoo

vinetoo


Pranešimų skaičius : 48
Reputation : 9
Join date : 2009-08-27
Age : 44
Miestas : Klaipėda

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 11:11 am

.... tiesa, baugina greičiausiai ne mane, o mano ego....
Žinau ar esu įsitikinęs? 899303
Atgal į viršų Go down
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 11:40 am

Citata :
nemi, o kaip tu paaiškintum, kai tarp žmonių įvyksta konfliktinė situacija, visados atsimenama, tik tai kas įvyko blogiausia, tiek žodžiai tiek veiksmai, o kai pabandai parodyti, kad teigiamų dalykų buvo daug daugiau, tai visiškai neturi reikšmės, nes žmogui neigiamybės daug giliau įstrigusios.

Paaiškinčiau :sunn: , kad veikia traukos dėsnis, į ką yra sutelktas dėmesys, tą maloniai, besąlygiškai ir daugina Visata. Jeigu yra dėmesys sutelktas į nuoskaudas ir skausmą į tą dėmesį žmogus ir kreipia, tą jis nesąmoningai ir daugina. O negirdi ir nemato teigiamybių, nes yra užmigęs, nemąsto, o daro taip, nes vadovaujasi senais įsitikinimais, elgesio normomis ir yra užkibęs tvirtai ant švytuoklės ir t.t. Ne neigiamybės yra giliai užstrigę, o žmogaus sureikšmintas požiūris į jas.

O tavo pastebėjimai apie tai, kad visi kalba apie tą patį tik kitais savais žodžiais, yra tikslūs.
Surink, tarkim, visus fizikos vadovėlius ir pradėk juose ieškoti skirtumų. Įtariu, rasi, bet galiausiai, vis tiek, juose kalba juk eina apie fiziką :sunny: Tai kodėl tave vis dar stebina, kad kiekvienas nori išleisti savo knygą?
:blum1: :vala6:
Atgal į viršų Go down
vinetoo

vinetoo


Pranešimų skaičius : 48
Reputation : 9
Join date : 2009-08-27
Age : 44
Miestas : Klaipėda

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 1:03 pm

ačiū už paaiškinimą :pardon: aš ir vienaip ir kitaip bandžiau sudėlioti mintis, bet tavo paaiškinimas turbūt tiksliausias žiūrint ir per mano prizmę....., prisiminiau traukos dėsnį iš Abrahamo Žinau ar esu įsitikinęs? 899303
O kad kiekvienas nori išleisti savo knygą, mane tai nestebina, aš tuom džiaugiuosi, nes tuo pačiu kiekvienas mes galima surasti savo mums labiausiai priimtiną kelią :mat:
Atgal į viršų Go down
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimePen. 09 25, 2009 1:16 pm

vinetoo rašo:
ačiū už paaiškinimą :pardon: aš ir vienaip ir kitaip bandžiau sudėlioti mintis, bet tavo paaiškinimas turbūt tiksliausias žiūrint ir per mano prizmę....., prisiminiau traukos dėsnį iš Abrahamo Žinau ar esu įsitikinęs? 899303
O kad kiekvienas nori išleisti savo knygą, mane tai nestebina, aš tuom džiaugiuosi, nes tuo pačiu kiekvienas mes galima surasti savo mums labiausiai priimtiną kelią :mat:

Ir aš džiaugiuosi, kad tau džiugu. :cheers: :sunny: Variantų erdvėje, kiekvienas gali rasti, tai ko ieško, belieka padėkoti :pardon: Visatai už gausą, juk tai taip nuostabu!!
Atgal į viršų Go down
Neringa M.

Neringa M.


Pranešimų skaičius : 721
Reputation : 46
Join date : 2008-09-15
Age : 112
Miestas : Vilnius

Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitimeSk. 09 27, 2009 3:30 pm

Ir dar vienas pamąstymas, kodėl aš vis tik esu "patirties šalininkė" :P Ja vadovaujamės kas akimirką kasdien, kodėl? O kaip gi be jos žinotum kaip atsigerti vandens, ar apsirengti..., net iš lovos negalėtum atsikelti, jeigu nežinotum, kad gali tai padaryti ir kaip tai padaryti. Aš jau nekalbu apie tai, kad būtų labai sunku, tarkim, skaityti, jeigu kaskart, norėdamas tai padaryti, turėtum mokytis abecelę iš naujo, nes senoji patirtis, nusprendei, kad tau maišo judėti į priekį... Viskas kas mus supa yra patirtis, kuria patys gi ir pakvietėm į savo pasaulį.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Žinau ar esu įsitikinęs? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žinau ar esu įsitikinęs?   Žinau ar esu įsitikinęs? Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Žinau ar esu įsitikinęs?
Atgal į viršų 
Puslapis 13Pereiti prie : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: Diskusijos :: Bendros temos-
Pereiti į: